Ühiskokkamine Eestis elavate iraanlastega

12. Oktoober 2020
25.10.2020 kell 14.00-16.30

Pühapäeval, 25. oktoobril algusega kell 14 toimub Viljandimaal, Kuhjavere külamajas Iraani toitude õpituba, kus kõigil osalejatel on võimalik kaasa lüüa Iraani rahvusroogade valmistamisel. Tegemist on kohtumisõhtuga üritustesarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku rahvusvahelise kaitse saajad, Eestis elavad välismaalased ja kohalikud inimesed.

Kuhjavere Seltsimajas toimuvale kokkamispärastlõunale tuleb külla Tartus elav, kuid Iraanist pärit pere. Koos pereema Khatooni ja pereisa Behnaniga valmistame iraani toite (kebab kartuli ja riisiga) ja räägime juttu. Lõunasöögilauas pakume lisaks maitsta falafele ja magusat baklavad.

Khatoon on õppinud Iraanis nii õendust kui ka pangandust, samuti viinud läbi kokanduse-, müügi-, maalimise-, õmblemise- ja käsitööõpitubasid. Behnan tegi Iraanis dokfilme.

Kõik üritusel osalejad saavad proovida oma nime pärsia keeles kirjutada.

Kuhjavere Seltsimajja tuleb seekord rääkima ka Tallinna Ülikooli doktorant ja lektor Sandra Peets, kes on spetsialiseerunud Lähis-Ida kirjandusele ja kultuurile. Sandra jagab oma tähelepanekuid ja kogemusi Iraanist.

Üritus koos lõunasöögiga kestab umbes kaks ja pool tundi ja on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida urve.mukk@gmail.com või telefonil 56208466.