Sri Lanka toitude õpituba Kohila vallas

8. Juuli 2020
08.07.2020 kell 18.00-20.30

Kolmapäeval, 8. juuli õhtul kell 18 toimub Kohila vallas, Lohu külas, Mäe-Kõivu talu pööningul Sri Lanka toitude õpituba, kus kõigil osalejatel on võimalik kaasa lüüa Sri Lanka rahvusroogade valmistamisel. Tegemist on kohtumisõhtuga üritustesarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku rahvusvahelise kaitse saajad, Eestis elavad välismaalased ja kohalikud inimesed.

Mäe-Kõivu talus toimuvale kokkamisõhtule tulevad külla Sri Lankast pärit kokad Mariya ja Anathan, kes täna elavad Tallinnas. Üheskoos valmistame lambakarrit riisiga, läätserooga ja srilankapärast chai teed. Õhtusöögilauas pakume maitsta ka Sri Lanka maiustusi.

Mäe-Kõivu tallu tuleb seekord rääkima ka ajakirja Estonian World peatoimetaja Silver Tambur, kes 2013. aastal elas viis kuud Sri Lanka Tamili piirkonnas (saare põhjaosa), Jaffna lähedal. See on Sri Lanka kodusõjast (1983–2009) laastatud piirkond, kuhu tavaturistid enamasti ei satu.

Üritus koos õhtusöögiga kestab umbes kaks ja pool tundi ja on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume end eelnevalt registreerida saates emaili aadressile anneliis.koiv@gmail.com.