Saame tuttavaks! Ühiskokkamine tailannaga Kihlepa külamajas Pärnumaal

13. Juuni 2021
13.06.2021 kell 14.00-16.30

Pühapäeval, 13. juunil algusega kell 14 toimub Pärnumaal, Kihlepa külamajas Tai rahvusroogade õpituba, kus kõigil osalejatel on võimalik toitude valmistamisel kaasa lüüa. Tegemist on kohtumisega üritustesarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku rahvusvahelise kaitse saajad, Eestis elavad välismaalased ja kohalikud inimesed.

Kihlepa külamajas toimuvale kokkamispärastlõunale tuleb seekord külla Pärnumaal Jõekäärus elav ja töötav tailanna Sumolsinee, kellega koos valmistame köögiviljade ja india pähklitega kana ning keedame klaasnuudlite ja kanahakklihaga suppi. Pärast söögitegu pakume ka Tai moodi rohelist teed.

Ürituse käigus räägime ka Taimaa elust ja kultuurist. Õpitoast võtab osa ka Sumolsinee elukaaslane Raimo, kes on Tais omajagu aega veetnud.

Üritus koos lõunasöögiga kestab umbes kaks ja pool tundi ja on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida merimaamercedes@gmail.com või telefonil 5092261 (Mercedes Merimaa).

Projekti "Saame tuttavaks" raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust, kokku jõuame kahe aasta jooksul kolm korda igasse maakonda. Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.