"Saame tuttavaks!" teeb koostööd Tallinn Music Week’iga! Elav raamatukogu: tule ja kuula meie raamatute lugusid

22. Märts 2018
03.04.2018 kell 18-20
Elav raamatukogu raamatupoes Puänt
 
Tule elavasse raamatukokku ning kuula, mis lugusid meie raamatud sulle räägivad!
 
Elava raamatukogu formaati kasutati esimest korda Taanis 2000. aasta kevadel Roskilde festivalil. Sellest ajast saati on elav raamatukogu jõudnud ligi seitsmekümnesse erinevasse riiki üle maailma. Elavas raamatukogus saavad “lugejad” ehk siis kuulajad kuulata päris inimeste päris lugusid. Vestlus “raamatuga” seab kahtluse alla kuulaja võimalikud stereotüübid ja eelarvamused ning loob positiivse ning isikliku dialoogi inimeste vahel, kellel igapäevaelu olukordades ei avaneks võimalust üksteist tundma õppida.
 
Mida küsiksid sina sisserändaja või pagulase käest? Elav raamatukogu on nagu iga teine raamatukogu. Vali kataloogist raamat, mis sulle enam huvi pakub ning kuula, mis ta sulle räägib. Raamatud on vabatahtlikult nõus jagama oma elu lugusid ning jutustama oma kogemustest migratsiooni, paguluse ja kultuuride-vahelise dialoogi teemadel. 15 minutit isiklikku vestlust pakub lugejale uut perspektiivi ning arusaama antud teemadel. 
 
Üritus toimub inglise keeles ning on kõigile tasuta. Lisaks huvitavate lugude kuulamisele saab elavas raamatukogus maitsta ka Eestis elavate pagulaste poolt valmistatud maiustusi. 
 
Elav raamatukogu toimub projekti “Saame tuttavaks!” raames. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.
 
Fotode autor: Patrik Tamm