"Saame tuttavaks!" Lastekurmul!

25. Juuli 2018
03.08.18 - 04.08.18

Selle aasta Instikurmu festivalil rõõmustab "Saame tuttavaks!" nii pisemaid kui ka suuremaid festivali külalisi Lastekurmu alal. Plaanis on palju huvitavaid ja interaktiivseid töötube ning toredaid tegevusi!

Reede, 3. august
 
Kell 18.20-19.00 toimub Instikurmu Lastekurmu alal kaasakiskuv Aafrika trummimängu töötuba. Külalised Nigeeriast aitavad nii suurematel kui ka väiksematel huvilistel oma rütmitunnet arendada ning õppida selgeks paar lihtsamat Aafrika trummimängu võtet.
 
Kell 19.00-19.45 jätkame aafrikapärastes rütmides. Nigeeriast pärit ning Tallinnas disainerina ja tantsuõpetajana töötav Damilola viib läbi Afrofusion ja Afropop'i töötuba. Tantsusammud on lihtsad ning meelitavad tantsima ka kõige häbelikuma külalise. Tule ja avasta, kuidas tõeliselt lõbusalt tantsida!
 
Laupäev, 4. august
 
Kell 14.00-16.00 Punume aafrikapärased patse. Patsid sobivad nii suurtele, kui ka väikestele, meestele kui ka naistele. Ainukeseks tingimuseks on piisavalt pikad juuksed. Kui soovi ja julgust on, sea aga ennast järjekorda ning lähedki festivalilt koju veelgi ägedama soenguga, kui Instikurmule tulles! NB! Patside punumine võtab päris kaua aega, niiet varu kannatust!
 
Selleks aga, et patsijärjekorras ootamine liiga tüütuks ei muutuks, toob "Saame tuttavaks!" Intsikurmule virtuaalreaalsuse prillid. Instikurmu külalised saavad läbi virtuaalreaalsuse prillide võimaluse näha, kuidas elavad pagulased erinevates maailma riikides.
 
Kell 17.00-18.30 kohvikus Kniks&Kraaps õpetab Türil elav süürlanna Alaa, kuidas valmistada tõelist Lähis-Ida dolma’t ehk täidetud viinamarjalehti. Dolma’t saavad teha kõik — nii väiksemad kui ka suuremad ning keerulist ei ole selles midagi, kõik sõltub vaid õpetajast! Samuti jagab Alaa nippe, kuidas valmistada tõeliselt maitsvat Süüria hummust. Selleks, et dolma valmistamise käigus kellelgi kõht liiga tühjaks ei läheks, saavad kõik töötoas osalejad maitsta Alaa valmistatud Süüria pähklitäidisega pirukaid ehk katayif’it.
 
Kohtumiseni Lastekurmul!