Saame tuttavaks! "Jutte siit ja säält” raamatuesitlus ja kohtumine raamatukangelastega

8. Juuni 2021
08.06.2021 kell 18.30

Teisipäeval, 8. juuni õhtul kell 18.30 tutvustame Harjumaal, Metsanurme külakeskuses vestlusõhtul enda uut raamatut "Jutte siit ja säält". Õhtu jooksul saame tuttavaks ka osade raamatus lugusid rääkinud inimestega. Suupisteid eri maade köökidest pakub Siin & Sääl.

Külla tuleb Brigitta Davidjants, kes kogus kokku ja kirjutas kaante vahele kümne sel sajandil Eestisse jõudnud inimese lood. Külla tulevad veel raamatukangelased, Armeeniast pärit ja praegu Tallinnas elav etnomuusik ja muusikateadlane Margarita, kellel on kaasas ka mõned puupuhkpillid; Süüriast pärit õed Shorok ja Qamar, Venemaalt Eestisse elama tulnud Vassili ja Tadžikistanist meile saabunud Said.

Raamatust leiab lood Iraanist, Mehhikost, Venemaalt, Armeeniast, Süüriast, Tadžikistanist, Lõuna-Koreast, Nigeeriast ja Dagestanist pärit pagulastelt ja rändetaustaga inimestelt, kes jagavad, mis neid täpselt Eestisse tõi, milline on see paik, kust nad tulevad, ning kelleks nad end peavad.

Koha peal saab mekkida sotsiaalse ettevõtte Siin & Sääl valmistatud suupisteid eri maade köökidest!

Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida: metsanurme@gmail.com.

Üritus on eesti keeles, kestab umbes kaks tundi ja on kõikidele tasuta.

Projekti "Saame tuttavaks" raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust, kokku jõuame kahe aasta jooksul kolm korda igasse maakonda. Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl ja Metsanurme külakeskus. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.