Saame tuttavaks! Jaapani toitude õpituba Valgamaal!

4. August 2021
27.08.2021 kell 17:00

Reedel, 27. augustil, algusega kell 17:00 toimub Valgamaal Hargla maakultuurimajas Jaapani toitude õpituba, kus üheskoos Eestis elavate jaapanlastega saab valmistada põnevaid toite!

Tegemist on kokkamispärastlõunaga üritustesarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku Eestis elavad välismaalased ja Eesti kohalikud inimesed.
 
Hargla maakultuurimajas toimuva õpitoa juhendaja on Sachiko Vasser - pikalt Eestis elanud jaapanlanna, kes valdab ladusalt eesti keelt, on töötanud Momo jaapani poes päevamenüü kokana ning juhendanud väga mitmeid jaapani toidu töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele. Tema assistentideks õpitoas on hakkamist täis ellusuhtumisega professionaalne animaator Yuuki Kaneko, kes oma lühikese Eestis elatud aja jooksul on läbinud Tallinna Ülikoolis Eesti kultuuri kursused.
 
Üheskoos valmistame sushit, miso-suppi ja tsukemono-nimelist kõrvalrooga.
 
Üritus koos õhtusöögiga kestab umbes kaks ja pool tundi ja on osalejatele tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida silvia@pagulasabi.ee või telefonil 53478557 (Silvia Teras).
 
Projekti "Saame tuttavaks" raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust, kokku jõuame kahe aasta jooksul kolm korda igasse maakonda. Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.