Saame tuttavaks! Egiptuse kunsti ja kultuuri õhtu Rakveres!

25. August 2021
02.09.2021 kell 18:00
Seekord toome teieni Egiptuse kunsti ja kultuuri.
 
Neljapäeval, 2.septembril algusega kell 18:00 toimub Rakveres kohvikus Saffron Egiptuse kultuuri õhtu.
 
Egiptusest Eestisse kolinud Kamel Elbashatly räägib lühidalt riigi ajaloost, traditsioonidest ja annab nõuandeid, milliseid huvitavaid kohti Egiptuses reisides külastada.
Koos saame õppida kuidas vormitakse ja küpsetatakse falafeleid ning valmistatakse araabia kohvi.
 
Õhtu jooksul maalib tätoveerija, kunstnik ja disainer Raimond Kukuškin (artisti nimega ArtoRich) Egiptuse kunstile omases stiilis araabia naise pildi, mis hiljem külaliste vahel välja loositakse.
 
Egiptuse kultuurist maalingud leiab juba praegu kohvik Saffroni seintelt - kuidas ja mis on seintele loodud, sellest räägivad juba kunstnikud ise.
 
Üritusel osalemine on kõigile huvilistele tasuta! Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida helmi@virukoda.ee või telefonil 53429043 (Helmi Urbalu).
 
Tulenevalt COVID-19 leviku suurenemisest, uutest riiklikult sätestatud reeglitest ja soovist anda oma panus viiruse leviku tõkestamisse, palume osalejatel alates 18. eluaastast kohale jõudes ette näidata tõend vaktsineerituse, läbipõdemise, varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta või teostada enda kaasa võetud kiirtest enne sisenemist. Palume suhtuda hoolivalt enda ja teiste tervisesse ning haigusnähtude ilmnemisel koju jääda.
Projekt “Saame tuttavaks” raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust - kokku jõuame kahe aasta jooksul igasse maakonda kolmel korral. Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.