Pärsia tee- ja kultuuriõhtu

16. August 2020
16.08.2020 kell 16-18

Pühapäeval, 16. augusti õhtul kell 16 toimub Järvamaal, Kirna mõisas pärsia tee - ja kultuuriõhtu. Energeetilisi pärsia teesid ja teevalmistamist tutvustab meile Iraanist pärit ja praegu Tallinnas elav Saleh. Saleh pakub taimeteesid, mille koostisosad tulevad otse Iraanist. Mõned taimed on meile tuttavad, mõned mitte. Samas annab Iraani kliima ja päike meile tuttavatele taimedele hoopis teistmoodi maitsed ja lõhnad. Maryam valmistab meile mõned põnevad palad tee kõrvale maitsmiseks. Süürias muusikaõpetajana töötanud ja praegu samuti Tallinnas elav suurpere pereisa Obaida mängib meile rahvuslikul pillil ud traditsioonilist araabia muusikat. Tallinna Ülikoolis doktoriõppes kultuuride uuringutele ja Lähis-Ida kirjandusele ja kultuurile spetsialiseerunud Sandra Peets, kes on Iraani ja selle kultuuri, uurinud pea kümme aastat, tuleb samuti külla ja räägib meile veidi enda tähelepanekutest.

Üritus kestab umbes kaks tundi ja on kõikidele tasuta. Palume osavõtuks registreerida end siin: https://www.kirna.ee/syndmus/parsia-tee-ja-kultuuriohtu/

Ilusa ilma korral oleme õues ning palume kõikidel kaasa haarata enda jaoks üks mõnus piknikutekk. Vihmase ilma korral kolime Kirna mõisa siseruumidesse.