Muusika- ja vestlusõhtu Amazonase põlisrahavastest

18. August 2020
18.08.2020 kell 18–20

Teisipäeval, 18. augusti õhtul kell 18 toimub Tartumaal, Rõngu rahvamaja hoovis muusika- ja vestlusõhtu Amazonase metsast, põlisrahvastest, sealsetest muredest ja rõõmudest. Tegemist on kohtumisõhtuga üritustesarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku rahvusvahelise kaitse saajad, Eestis elavad välismaalased ja kohalikud inimesed.

Sel korral räägivad juttu Brasiiliast pärit Eestis elav muusik ja helilooja Eduardo Agni ja eesti muusik Indrek Tammoja. Jutu vahele mängivad nad põlisrahvaste muusika töötlusi. Eduardo on elanud mitmeid aastaid Amazonases, arendades vihmametsade põlisrahavastega seotud kultuuriprojekte. Selle aja jooksul on tema reisipauna kogunenud mitmeid suguharude rahvalaule. Indrek Tammoja on muusik ja laulukirjutaja, kes on tuntud esinejanime "Rändaja" all. Indrek külastas Brasiilia Amazonase vihmametsa 2013. aastal ja veetis mitu kuud põlisrahvaste juures, saades inspiratsiooni enda isikliku loometee alustamiseks. Praegu töötavad nad koos muusikalise kultuuriprojekti kallal, mis kannab nime "METSA-KENE - Eesti kohtub Amazonasega".

Üritus kestab umbes kaks tundi ja on kõigile tasuta. Kohtade arv on siiski piiratud, mistõttu palume ennast kõikidel soovijatel eelregistreerida e-mailil rongu.rahvamaja@elva.ee.