Kabsah ja Shakriya töötuba Põltsamaal

28. Veebruar 2018
06.03.18 kell 16-19
Kas oled huvitatud sellest, kuidas Süüria toitu valmistada? Kas tahaksid saada tuttavaks Türil elava süürlanna Alaa’ga ning koos õppida selgeks kabsah (kana riisiga) ja shakriya (jogurtisupi) valmistamise?
 
6. märtsil kell 16:00-19:00 toimub Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses Süüria toidu töötuba. Tule ja veeda tegus ning õpetlik pärastlõuna Alaa seltsis ja õpi selgeks Süüria roogade valmistamine. Pärast töötuba sööme koos valmistatud toitu, joome araabia teed, proovime katayif’i- nimelisi Süüria maiustusi ning mängime “jääd ning müüte murdvat” Roslingu mängu (loe lähemalt altpoolt), mida korraldab Arengukoostöö Ümarlaud. 
Samuti avaneb ürituse külalistel võimalus kasutada virtuaalreaalsuse prille, mille kaudu saab väikse sissevaate oma kodudest põgenenud inimeste ellu. 
 
Lähemalt Roslingu mängust:
 
Hans Rosling oli Rootsi teadlane, kes pühendas oma elu sellele, et näidata kuidas inimeste elu maailmas läheb paremaks. Lihtsalt ja mänguliselt viis ta seda teadmist ka laiematesse massidesse. Kuna meedia võimendab negatiivseid uudiseid, siis tekib inimestel sageli tunne, et polegi mõtet mingit arengukoostööd teha. Rosling tõestas kirglikult kogu elu, et nii see pole. AKÜ tunnistab ja on nõus, et pingutused inimkonna eluolu parandamise on vilja kandnud, kuid samas loodusressursse kasutataks ikkagi rohkem, kui meil tegelikult võtta on. Seega lõime me Roslingu mängule lisaks enda täienduse, mis käsitleb maailma arengut planeedi seisukohast.
 
Üritus on kõigile tasuta, kuid töötuppa mahub vaid 20-30 inimest! 
 
Kabsah ja Shakriya töötuba toimub projekti “Saame tuttavaks!” raames. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.
 
MEEDIAKAJASTUS: