Brasiilia rütmide ja võitluskunstide töötoad Hiiumaal

22. Juuli 2021
29.07.2021 kell 14:00
Saame tuttavaks üritusteseeria jõuab tagasi Hiiumaale! Seekord kutsume teid Brasiilia rütmide ja Capoeira võitluskunstide töötubadesse Kassari Rahvamajas.
 
Brasiilia rütmide töötuba viib läbi Rio De Janeiros kasvanud muusik François Archanjo, kellel on aastatepikkune kogemus rütmika valdkonnas. Afro Brasiilia kultuur ōpetab inimest leidma tasakaalu läbi muusika, kasutades selleks erinevaid instrumente ja rütme.
Programm treenib koordinatsiooni ning aitab kaasa eneseväljendamisele. Tund on suurepärane selleks, et natuke liigutada, sotsialiseeruda, vähendada stressi ning murda välja igapäevaelu rutiinist.
 
Capoeira on Rio de Janeirost välja kasvanud Brasiilia võitluskunst. Capoeira’t iseloomustavad väledad keerukad liigutused, mida sooritatakse maas, hüppelt või kätel, pea alaspidi. Suur tähtsus on tehnikal ja tegevus toimub alati muusika saatel. Capoeira ajalugu tutvustab Hiiumaale kolinud brasiillane Alan Fiuza, kellega koos viivad töötuba läbi Eesti Tambor Capoeira grupi liikmed Alexander Ruubel ja Alo Arro. 
 
14:00 Brasiilia rütmide töötuba
15:30 Capoeira võitluskunstide töötuba
 
Töötoad on kõigile huvilistele tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume teil end eelregistreerida helistades telefonil 53478557 - Silvia, või saates kirja emailile silvia@pagulasabi.ee
 
Brasiilia töötoad toimuvad Kassari Kultuurineljapäevade (KKNP) raames.
 
Üritustesari "Saame tuttavaks" toimub koostöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl ja maakondlike partneritega. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.